Jeseníky Info - Kniha hostů

Jeseníky Info - turistický informační portál
Ubytování Jeseníky - Horský hotel Neptun - Malá Morávka PPC1
Turistické mapy Fotogalerie Mobilní služby Teploty online Webkamery
Last minute Inzerce ubytování Obchodní nabídka Inzerce práce Seznamka na horách
 Vybrat oblast

Kniha hostů

Česky Deutsch Polski English Dutch
Jeseníky DNES
Počasí a sníh
Ubytování
Lyžování
Volný čas
Turistika
Služby
Stravování
Doprava
Facebook  Google+  Twitter
 Kniha hostů Kniha hostů
 REX - články REX - články
 Copyright Copyright
 Statistika návštěv Statistika návštěv
 Kontakt Kontakt

Vaše jméno: Váš e-mail:
Název zprávy:
Text zprávy:
E-mail je povinný údaj.

Autor: Tomáš Sedláček E-mail: hotelchs@seznam.cz
ČHS Datum: 25.2.2009
S úsměvem jsem si přečetl povídání níže o retro Pradědu.
Nejsem lyžařem, ale mám k Jeseníkům srdcový vztah.
Chtěl bych jen dodat několik málo detailů, bez sarkasmu a z pohledu poskytovaných služeb mimo sjezdovky. To, že hotely nemají úchovnu lyží a prken, pár laviček venku a zakazují vstup v lyžářské obuvi, je celkem přežitá praxe, která je v dnešní době na ústupu, bohužel pořád místy přetrvává.
Parkovné je bolestivý problém, pozemky někomu patří, někdo další za ně platí nájem atd.
V každém případě k pointě mého příspěvku - rád bych Vám, i dalším, dal jiskru naděje že se věci zlepšují.
Tedy - na zmiňovaném Červenohorském sedle najdete dvě úschovny, jednu na tur. chatě, druhou v hotelu - za deset korun Vám pohlídají výbavu,
do hotelu klidně přijďte v lyžácích až do restaurace,
a dodávám po deseti létech znovu otevřený malý bufet/bistro
(vchod napravo od vchodu do hotelu).
Osobně vidím v tomto regionu poklad naší republiky, a skutečně
se dá něco zlepšit hned, další časem. Chce to jen trošku chtít.

S pozdravem

Tomáš Sedláček
ředitel znovuotevřeného hotelu ČHS
(hotel jsem přebral na začátku letošní zimy)

PS - bazén je nyní přístupný i pro veřejnost a s účtem z naší restaurace máte po - pá dvě hodiny parkování zdarma
 
Autor: Josef E-mail: jb.post@seznam.cz
Varování Datum: 23.2.2009
Dobrý den. Chtěl bych tímto varovat všechny případné zájemce o ubytování v penzionu U Jiřího v Ludvíkově u Vrbna p.Pradědem.
Telefonicky jsme si objednali víkendový pobyt ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí ve zmíněném penzionu. Sama majitelka nám rezervaci potvrdila.
Ovšem jaké bylo naše překvapení po příjezdu na místo, kde provozní a ani nikdo z personálu o ničem nevěděl.
Po telefonické urgenci u paní majitelky nám bylo nabídnuto náhradní ubytování v objektu vzdáleném od penzionu cca 600 m v kopci dosažitelné pouze pěšky.Objekt již na první pohled vypadal opuštěně, nebyl nijak zabezpečen.Zamčena nebyla ani budova ani pokoje.Ovšem v jednom čtyřlůžkovém pokoji jsme našli 2 povlečené postele. To znamená že tady nedošlo k žádnému omylu, ale o dobře promyšlený trik.
Paní majitelka spoléhá na to že v sezóně vlastně zájemci o ubytování nic jiného nezbývá než vzít za vděk tím co mu nabídne.
Po vyjádření nesouhlasu s nabídnutým ubytováním nám paní Gurecká oznámila že náš názor ji vůbec nezajímá.
Od provozního jsme se dozvěděli že jsme ten den už druhý případ.
Když jsme si sami zajistili náhradní ubytování v hotelu vzdáleném asi 20 km, paní v recepci okamžitě věděla o jaký penzion se jedná aniž bychom jeho jméno uvedli.
Prosím ozvěte se,kdo máte podobnou zkušenost se zmíněným penzionem.
 
Autor: Paweł E-mail: cembipaw@poczta.onet.pl
Opis Datum: 16.2.2009
Super jazda, można nieźle poszaleć. Ciekawe kiedy ruszy nowa kanapa?
 
Autor: Tomek E-mail: empe0@poczta.onet.pl
pytanie Datum: 10.2.2009
czy na Ramzovej pocztkujacy tez sobie pojezdza?
 
Autor: peta E-mail: petrabambula@email.cz
doporučení Datum: 31.1.2009
ahoj všichni kd se chystáte do jeseníku a nevíte ještě na jakou chatu tak vám poradím jedte na pepovu boudu.je to tam super a i cenove dobré,blízko chaty je sjezdovka která je také cenově přijatelná no proste jedte tam je to tam uplne nej....
 
Autor: jana E-mail: leir@centrum.cz
Poděkování Datum: 27.1.2009
Ahojky každý kdo rát lyžuje, doporučuji Ramzovou bylo tam super i když jsem jeli docela štreku ale doporučuji ahojky
 
Autor: matys E-mail: tisicinapalce@seznam.cz
Retro nejen na CT1 Datum: 20.1.2009
Chcete zažít to správné retro? Přijeďte si zalyžovat(?) na Praděd!
Mimo toho, co tu bylo napsáno za postřehy o lyžování na Pradědu, přispěji i těmi svými. Jezdím na Praděd lyžovat již od roku cca 1985 a zjistil jsem, že kromě změněných cen za jízdné se tu vůbec nic nezměnilo. Vlek "A" má tak závratnou rychlost, že kdyby přijel jen 1 autobus lidí, tak by jste stejně stáli dlouhou frontu na vlek. Rychlejší by bylo ten kopec vyjít pěšky. Vlek je samozřejmě bez obsluhy, takže když se u nástupu zamotají menší děti, nebo méně zdatní snowboarďáci, zapomeňte na to, že vám někdo pomůže, nedej bože, že přibrzdí, nebo zastaví vlek. Pokud si myslíte, že už jste přeci jen na řadě, nebojte, on někdo přiskočí ze strany (říká se jim V.I.P. hosté) a ne jednou vás předběhnou. Nemyslete si, když jste již na kopci a těšíte se, jak si krásně zakarvujete, že to půjde. Tady jsou tak skvěle upravené sjezdovky, že dolů se dá dostat lépe a bezpečněji pouze šusem, nebo pluhem. Takové krásné brázdy co tu umí vypreparovat na sjezdovce jsem viděl pouze na poli, když vyorávali brambory. Pokud by jste se náhodou chtěli občerstvit, tak na to rovnou zapomeňte, i když máte namazanou vlastní svačinu, protože na Pradědu nemáte šanci si ani sednout a odpočinout, natož tak si koupit něco k jídlu a k pití. Ano jsou tu 2 hotely, ale ani v jednom vám neschovají lyže do úschovy (jen pro ubytované lyžárna) a vstup v lyžákách také často není vítán. Malinké občerstvení, které je poblíž vleku „A“ je otevřené pouze o víkendu, takže v týdnu máte smůlu úplně. O víkendu sice otevřené je, ale je tak malé, že se nedostanete ani dovnitř. Druhý hotel Figura má sice bufet, ale lyže si opět musíte nechat venku (kdeže nějaké stojany na lyže!) opřené o zeď a tajně doufat, že si budete mít na čem zalyžovat i odpoledne. To ovšem musíte lyžovat na vleku „C“, protože z vleku „A“ musíte zhruba kilometr jít pěšky v lyžákách k hotelu. (nebo sjet zakázanou cestou napříč kopcem)
Letos jsem byl celý udiven, když jsem poprvé přišel na vlek „C“. Zázrak! Ten řvoucí motor na vleku už konečně upadl a vyměnili ho za tišší. Konečně si v té frontě mohu popovídat s mými přáteli- pokud se dostanu přes turniket. To, že koupíte permanentku na celý den ještě neznamená, že se dostanete na kopec, protože jejich starší turnikety jak si nereagují na koupené permanentky. Je úsměvné sledovat lyžaře, jak s jízdenkama různě kejklí, natáčejí a přecházejí od jednoho turniketu k druhému a snaží se dostat za něj. Jé, další překvapení! Oni snad natřeli ty šíleně rezavé sloupy?! Zase omyl. Jen ten první ve stanici. Ostatní zůstali stejné, vlivem počasí ještě horší jako loni a předloni a před před loni…. Pokud chcete lyžovat celý den, tak tady na Pradědu máte smůlu. Obzvlášť na vleku „C“. Nevím čím to je, ale pokaždé od 15 až 15:30 se vlek každou chvilku zastaví, vlekaři vylezou na stanici vleku a kladivem mu domlouvají. V tuto dobu vlek víc stojí, než jezdí. Napadla mě myšlenka, že chtějí lidem nenápadně říct, že autobusy odjíždí nejen v 16:30, ale už i v 15:30 a nemá cenu se tu déle zdržovat. A kdybyste náhodou někdy chtěli ušetřit 100,-Kč za parkovné a parkovali v Malé Morávce a tu jednu zastávku jeli autobusem, tak na cestě autobusem zpět zaplatíte víc, než když jedete ráno. Japato? V jízdním řádu je sice napsáno, že autobus jede z Pradědu až do Malé Morávky, ale v půlce jízdy- na Hvězdě vám řidič řekne, že pokud chcete jed dál do M. Morávky, tak si musíte znovu zaplatit za zavazadlo- lyže, protože už to není kyvadlová doprava, ale jiná linka, a že máte vlastně z toho autobusu vystoupit a zase nastoupit a znovu zaplatit. Další trik, jak z lidí vytáhnout nějakou tu kačku na víc. Myslím, že Praděd spolu s Červenohorským sedlem (tam 150,-Kč!), je jediné středisko na Moravě, kde se ještě vybírá za nehlídané parkování.
Na Pradědu se mi kdysi líbilo, je tu hezká příroda, ale jezdit sem na lyže nemá smysl. To si vezmu raději sáňky. Dokud tu bude vládnout pan Figura, který do střediska nevloží ani tu barvu na rezavé sloupy, nemá smysl sem jezdit. Ale je to zase hezké retro. Třeba bude zase v módě.
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: stravování Ramzová Datum: 22.1.2009
Dobrý den. Pro stravování na Ramzové můžete využít restauraci a jídelnu v penzionu Max (přímo v objektu lanovky Bonera) nebo restaurace v hotelu Neubauer či v chatě Ramzovské sedlo. K cenově výhodným menu Vám bohužel nemohu podat přesné informace.
 
Autor: Martina s rodinou E-mail: MartinaN@seznam.cz
stravování Ramzová Datum: 12.1.2009
Dobrý den, zajímalo by mě jaké jsou možnosti stravování v tomto lyžařském středisku. Jsou zde nějaké restaurace, které nabízejí nejaká cenově výhodná meníčka?
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: běžky Datum: 9.1.2009
Dobrý den. Tato trasa není strojově upravovaná, ale je projetá od běžkařů a sjízdná.
 
Autor: Tomáš E-mail: krbect@siemens.com
běžky Datum: 8.1.2009
Dobrý den, mužete mě prosím zdělit zda je sjízdná trasa ze Skřítku na Ovčárnu
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: hraniční přechody Datum: 5.1.2009
Dobrý den. Informace o hraničních přechodech zde na webu jsou naposledy aktualizovány na jaře 2007 (otevíral se přechod Staré Město - Nowa Morawa), kdy ještě Česká republika nebyla v Schengenském prostoru. Pro turisty tedy platí možnost překračovat hranice kdekoliv kde to není zakázáno a tedy sekce o přechodech malého pohraničního styku a přechodech na turistických stezkách již nemá význam a informační hodnotu. Pro motoristy platí možnost přejíždět hranici kdekoliv kde to dovolují dopravní předpisy, tedy zde má sekce silničních hraničních přechodů ještě smysl, neboť jsou v ní informace o povolených tonážích a druzích vozidel, které stále platí. Nicméně řada přechodů, dříve jako MPS, změnila již svůj charakter na silniční, u některých se s tím počítalo již při výstavbě (Travná, Vidnava, apod.). Celá sekce Hraniční přechody je tedy již poplatná nedávné minulosti a jistě bude v budoucnu odstraněna nebo transformována do jiné podoby.
 
Autor: Hanka E-mail: hanadruck@seznam.cz
hraniční přechody Datum: 5.1.2009
Podle mě informace u hraničních přechodů jsou pozůstatky z doby, kdy existovaly hraniční přechody. Hranice můžeme překračovat kdykoli a kdekoli. Výjimkou může být jen to, že v chráněných územích se smí chodit jen po značených cestách nebo po cestách. A taky můžou být hranice přechodně uzavřené a můžou být obnovené hraniční přechody. Ale to by se v Rakousku muselo hrát mistrovství ve fotbalu, hokeji a pingpongu zaráz :=))
 
Autor: Jiří Kuchta E-mail: kuchta@centrum.cz
hraniční přechody Datum: 3.1.2009
Nějak si nemohu srovnat v hlavě informace o Schengenském prostoru (možnost překračovat hranice kdekoliv a kdykoliv) s omezeními která máte uvedená u hraničních přechodů. Jek je to tedy ve skutečnosti ?
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: běžky Datum: 27.12.2008
Dobrý den. Dle dostupných informací trasa Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd - Ovčárna byla strojově upravena a je sjízdná.
 
Autor: Petr E-mail: joshua2000@seznam.cz
běžky Datum: 27.12.2008
Dobrý den, můžete mi prosím říci, zda je trasa "Červenohorské sedlo-Praděd" sjízdná na běžkách??? Děkuji
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Přemyslov Datum: 15.12.2008
Dobrý den. Teploty zatím zasněžování nedovolily.
 
Autor: tomas E-mail: Pisa26@seznam.cz
Přemyslov Datum: 10.12.2008
Dobrý den ,chtěl bych e zeptat jestli nevíte .Jestli na přemyslově zasněžují a jestli bude v provozu.děkuji
 
Autor: tomáš E-mail: Pisa26@seznam.cz
Přemyslov Datum: 28.11.2008
Děkuji za odpověd
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Ramzova Datum: 28.11.2008
Dzien dobry. Na weekend 29.11. - 30.11. bedze czynny na Ramzovej wyciag Bonera i Skiarena R3.
 


DCK Rekrea Ostrava Rodinné Jeseníky Rychlebské hory Ski Karlov Bruntal.net Shocart.cz MKZ Jeseník JONAS PARK Ostružná

© Jeseníky Info 2002 - 2018   info@jeseniky.net   WAP   RSS