Jeseníky Info - Kniha hostů

Jeseníky Info - turistický informační portál
Relax centrum Kolštejn - Branná
Turistické mapy Fotogalerie Mobilní služby Teploty online Webkamery
Last minute Inzerce ubytování Obchodní nabídka Inzerce práce Seznamka na horách
 Vybrat oblast

Kniha hostů

Česky Deutsch Polski English Dutch
Jeseníky DNES
Počasí a sníh
Ubytování
Lyžování
Volný čas
Turistika
Služby
Stravování
Doprava
Facebook  Google+  Twitter
 Kniha hostů Kniha hostů
 REX - články REX - články
 Copyright Copyright
 Statistika návštěv Statistika návštěv
 Kontakt Kontakt

Vaše jméno: Váš e-mail:
Název zprávy:
Text zprávy:
E-mail je povinný údaj.

Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Naučná stezka Bílá Opava Datum: 14.8.2006
Dobrý den. Informace o uzavření Bílé Opavy je již od jara neaktuální a jistě jste se ji nedozvěděla na našem serveru. Naučná stezka Bílá Opava je přístupná. Pro děti zvladatelná je, ale výstup ve směru z Karlovy Studánky (do kopce) je středně náročný a vyžaduje alespoň pevnější obuv a solidní oblečení. Upozorňujeme také, že návštěvnost NS Bílá Opava je o víkendech vysoká a zejména je problém se zaparkováním v místech nástupu na Naučnou stezku v SZ části Karlovy Studánky. Parkoviště v těchto místech je často obsazeno a parkuje se podél silnice II/450. Doporučujeme buď návštěvu v pracovních dnech, v případě omezených možností parkování použít parkoviště v dolní části Karlovy Studánky na výjezdu směr Vrbno pod Pradědem a projít se přes Karlovu Studánku pěšky (což je procházka která rozhodně stojí za to), nebo použít parkoviště na Hvězdě. Taktéž pro snížení náročnosti (děti) je možno nechat auto na parkovišti Hvězda, vyjet kyvadlovou dopravou na Ovčárnu (výjezdy nahoru vždy v celou hodinu) a projít NS opačným směrem.
 
Autor: Ivana Bušfyová E-mail: izirafa@seznam.cz
Naučná stezka Bílá Opava Datum: 14.8.2006
Prosím o sdělení, zda naučná stezka kolem vodopádů je nyní přístupná a zda je zvladatelná pro děti. Na internetu jsem vyčetla, že je v současné době uzavřena. Děkuji .
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Dotaz na trasy Datum: 14.8.2006
Dobrý den. Vzdálenost z Jeseníku - Dětřichova od Hotelu Nodus autem ke spodní stanici lanové dráhy na Ramzové je 16 km. Ze Šeráku se můžete vydat po modré na Obří skály a odtud po zelené údolím Vražedného potoka zpět na Ramzovou. Případně po žluté přes Javořík a Bobrovník do Jeseníku, po červené hřebenovce na Keprník a případně dále na Vřesovou studánku a Červenohorské sedlo, po modré údolím Keprnického potoka na Výrovku a odtud dále do Filipovic, nebo po zelené do Bělé pod Pradědem - Domašova.
 
Autor: jitka sevcikova E-mail: j.crhonkova@seznam.cz
Dotaz na trasy Datum: 11.8.2006
Zdravím všechny, chtěla bych znát vzdálenost z Dětřichova/hotel NODUS/ do Ramzové k lanovce a případně doporučit příjemnou pěší trasu v okolí Šeráku.
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Nejhezčí trasa Datum: 3.8.2006
Pokud Vám nevadí popis dvou tras, z nichž si můžete vybrat Po červené trase z Červenohorského sedla na Vřesovou studánku. Odbočit na zelenou trasu a dojít na bájemi opředenou skalnatou horu Vozka. Cestou řada pěkných výhledů. Případně pokračování z Vřesové studánky přes Keprník na chatu Šerák, ale to je již delší a náročnější. Druhý tip je opačným směrem po červené trase na chatu Švýcárna. Tato hřebenovka je bohatší o výhledy než alternativní magistrála po modré a následně zelené. Ze Švýcárny je možno pokračovat dále na Praděd a Ovčárnu, což je ale již opět delší výlet. Pokud se nemůžete rozhodnout, zkuste první tip. Procházka na Vozku je mnohem méně konvenční než tradiční a nejvíce navštěvovaná hlavní hřebenová trasa, nabízí také méně obvyklé výhledy na Jeseníky.
 
Autor: Miriam Vlčková E-mail: vlckova.miriam@seznam.cz
Nejhezčí trasa Datum: 3.8.2006
Dobrý den, jaká je prosím nejhezčí a zároveň středně náročná trasa z Červenohorského sedla pro pěší turistiku?
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: informace Datum: 3.8.2006
Děkujeme za konstruktivní a oprávněnou kritiku. Určitého handicapu co se týká Krnovska a Osoblažska jsme si samozřejmě vědomi, proto se informacím z těchto oblastí poslední dobou věnujeme více - viz nové položky rozhleden v okolí Krnova a úzkokolejka na Osoblažsku. V rozšiřování informací budeme postupně pokračovat.
 
Autor: Martina Jalamasová E-mail: MartinaJalamasova@seznam.cz
informace Datum: 31.7.2006
Pěkné stránky, ale málo informací z Krnovska a Osoblažska
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Datum: 31.7.2006
Přejeme Vám samozřejmě příjemný pobyt v Jeseníkách a hlavně ať se Vám vydaří počasí.
 
Autor: Petra E-mail:
Datum: 30.7.2006
Jedeme do Jeseníků příští týden na dovolenou. Tyto stránky jsou báječné )!!
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Stránky jeseniky.net Datum: 29.7.2006
Děkujeme za pochvalu. Snažíme se náš server stále vylepšovat a doplňovat informacemi souvisejícími s turistikou. Ať se Vám v Jeseníkách líbí.
 
Autor: Martin & Matina E-mail: kosina.martin@post.cz
Stránky jeseniky.net Datum: 26.7.2006
Moc se nám líbí Váš informační portál o Jeseníkách. Je nám velkým pomocníkem při plánování výletů a cestami za poznáním tímto úžasným pohořím. Moc Vám za něj děkujeme a přejeme mnoho dalších spokojených uživatelů.

Toho času chata VÚ Čáslav v Petříkově
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Dotaz Datum: 17.7.2006
Dobrý den. Úsek Ovčárna - Jelení studánka je pouze pro pěší, protože vede v NPR Praděd, je tu zákaz jízdy na kole (v terénu je to vyznačeno tabulkami). Z Alfrédky do Karlova na kole je možno jet, trasa je mimo NPR. Např. ze Skřítku je možno jet po žluté značce do Karlova.
 
Autor: Jiří Vašák E-mail: jirivasak@seznam.cz
Dotaz Datum: 16.7.2006
Je možné projet na kole trasu Ovčárna - Jelení studánka - Alfrédka - Karlov (myslím tím trasu po značkách), nebo se zde mohou pohybovat pouze pěší turisté? Je nějaké omezení pohybu na kolech v okolí Ovčárny mimo oficiální cyklotrasu? Děkuji.
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Dotaz Datum: 13.6.2006
Dobrý den. Jízdné Ramzová - Čerňava: dospělí 60.- Kč jednosměrná, 120.- Kč zpáteční, děti 40.- Kč jednosměrná, 80.- Kč zpáteční. Více informací, plus případné skupinové jízdné na telefonu 583 230 070, co? je přímo na pokladnu lanovky.
 
Autor: Jana Skácelíková E-mail: Skacelikova.Jana@seznam.cz
Dotaz Datum: 13.6.2006
Dobrý den, potřebovala bych vědět cenu jízdného lanovky Ramzová-Čerňava. Je možné nějaké skupinové jízdné? - skupina asi 30 dětí (13 - 14 let)+ 2 dospělí. Děkuji, J. Skácelíková
 
Autor: Dan E-mail: dansedlacek@atlas.cz
Tábořiště Datum: 18.5.2006
Díky za odpověď. Vzhledem k tomu, že jezdíme vlaky a je nás vždy kolem 20 s dětmi, se do autokempu nehrneme. Odpověděli mi jedni majitelé penzionu, že u nich lze postavit i stan(y), pro případné zájemce si nenechávám pro sebe: Dovolujeme si Vám nabídnout možnost postavit si stan u našeho pensionu na upravené louce u řeky Opavy. Penzion U Řeky - Karlovice.
Díky a krásné Jeseníky pro všechny!
 
Autor: žaneta palatova a celá 7.b E-mail:
výlet Datum: 17.5.2006
jedeme zde na výlet moc se těšime podle netu je to tu moc pěkný pa pa pa 7.b
 
Autor: Ondřej Kareš E-mail: KaresO@gytool.cz
poděkování Datum: 16.5.2006
Hezká příroda.
 
Autor: administrator E-mail: info@jeseniky.net
Re: Tábořiště Datum: 16.5.2006
Převážná část Jeseníků je v CHKO a to veřejným tábořištím nepřeje. Kromě zmíněného Rabštejna, kde je tábořiště v atraktivním a příjemném prostředí, nezbývá než Vás odkázat na autokemp Dolina u Vrbna pod Pradědem, nebo autokemp Bobrovník mezi Jeseníkem a Lipovou - lázněmi.
 


DCK Rekrea Ostrava Rodinné Jeseníky Rychlebské hory Ski Karlov Bruntal.net Shocart.cz MKZ Jeseník JONAS PARK Ostružná

© Jeseníky Info 2002 - 2019   info@jeseniky.net   WAP   RSS